Ako si vybrať záhradný slnečník?

Chcete si leto vonku na záhrade, ale nechcete sa príliš opáliť? Ak áno, tak vám určite pomôže záhradný slnečník. Ale ako si vybrať ten správny záhradný slnečník? Základom je kvalitná kovová alebo drevená konštrukcia. Lacné hliníkové trúbky a drôty sa ľahko lámu a často nevydržia ani sezónu. Pri výbere slnečníka dbajte na to, aby bola kostra stabilná a opatrená náterom proti korózii. Kvalitná kostra sa tiež ľahko a jednoducho roztvára a zatvára.

moderny zahradny slnecnik

Pred kúpou si manipuláciu so slnečníkom vyskúšajte radšej sami. Zvlášť v prípade, že budete slnečník zo záhradky každý deň upratovať.

Podstavec záhradného slnečníka

Podstavec musí byť stabilný, ale nemal by zaberať veľa miesta. Lacnejšie podstavce sa plnia vodou alebo pieskom, ale nie sú veľmi stabilné a dajú sa použiť len pri malých slnečníkoch. Väčšie slnečníky potrebujú pevnejšie ukotvenie, aké ponúkajú betónové či liatinové podstavce alebo tie, čo sa zaťažujú dlažbou. Slnečníky s takým ukotvením vydržia aj silný vietor.

Poťah záhradného slnečníka

Poťah slnečníka tiež nevyberáme len podľa vzhľadu a farby, dôležité sú jeho vlastnosti. Lacnejšie typy Vás ochránia len pred slniečkom, drahšie ponúkajú ochranu aj pred UV žiarením alebo dažďom. Navyše bývajú stálofarebné a držia si tvar. Záhradný slnečník taktiež môžete použiť napríklad aj na zatienenie bazéna, ktorý navyše ochráni pred spadnutými nečistotami. Slnečník samotný môžete ochrániť napr. impregnovaným poťahom.

Zahradne slnecniky s LED osvetlenim

Veľkosť  slnečníka

Ak máte malú záhradku alebo balkón, tak si môžete zaobstarať menší slnečník. V ponuke dnes nájdete aj rôzne polkruhové slnečníky menších rozmerov, ktoré sa zmestia takmer kamkoľvek. Okrem klasických, okrúhlych, si môžete kúpiť aj slnečníky štvorcové, obdĺžnikové a viacuholníkové záhradné slnečníky.