Záhradné zásteny

Každý kto má pri svojom dome záhradu určite netúži, aby bol stále na očiach susedom alebo okoloidúcim. Pri posedení napríklad pod pergolou má rád súkromie. Niekto má pergolu obrastenú popínavými rastlinami tak, že na neho nie je prakticky odnikiaľ vidieť, iný má naopak priestor otvorený a napriek tomu si chce vytvoriť súkromnú intímnu atmosféru.

Mrezova zahradna zastena

Presne k tomu účelu slúžia najrôznejšie zásteny a paravány. Väčšina z nás pozná tieto nábytkové prvky z interiérov kde slúžia k rozdeleniu alebo oddeleniu určitého priestoru. Avšak dnes si môžete zaobstarať aj záhradné zásteny, pomocou ktorých si môžete vytvoriť dokonalé súkromie pri posedení s rodinou či priateľmi.

Prenosné záhradné zásteny a paravany

Záhradné zásteny alebo paravány môžu byť riešené ako prenosné alebo také, ktoré sú určené na pevné zabudovanie do existujúcich konštrukcií. Prenosné, resp. mobilné zásteny sú vhodné najmä na vonkajšie terasy. Ich umiestnením na potrebné miesto si môžete zaistiť nerušené súkromie. Mobilné zásteny a paravány sú vlastne dekoratívnym prvkom do záhrady a ich výhoda spočíva v tom, že ich môžete ľahko prenášať a použiť vždy tam, kde práve potrebujete. Nemusí to byť len na terase či pri pergole, ale napríklad pri bazéne, kde môžu prenosné zásteny slúžiť na prezlečenie plaviek, aby ste nemuseli chodiť napríklad až do domu.

Pevné záhradné zásteny

Záhradné zásteny určené na pevné zabudovanie môžu slúžiť napríklad aj ako opora pre popínavé rastliny, takže časom si môžete záhradnú pergolu, alebo iné sedenie na záhrade nechať obrásť tak, že atmosféra súkromia bude dokonalá. K tomuto účelu sa najlepšie hodia zásteny vytvorené z mreží. Drevené mreže sú zabudované do pevného rámu a sú vhodné pre obrastanie popínaými kvetinami alebo ich môžete skombinovať s deliacimi stenami.

Moderna zahradna zastena

Väčšina záhradných zásten je vyrobená z dreva, ktoré nebýva natreté a tak môžete farbu zásteny zladiť s vaším záhradným nábytkom či ďalšími prvkami v záhrade. Na našom trhu nájdete naozaj pestrú škálú záhradných zásten najrôznejších rozmerov a tvarov.