Plastový nábytok do záhrady

Plast ako materiál pre záhradný nábytok mnohí zatracujú, ale často bezdôvodne. Vyniká hneď niekoľkými prednosťami, ako je nízka hmotnosť, ľahká údržba a v neposlednom rade aj cenová dostupnosť. Ak teda máte záujem o plastový záhradný nábytok, tak ste na správnom mieste.

Plastový záhradný nábytok - drevo

U nás totiž nájdete kvalitný a moderný záhradný nábytok v mnohých farbách a dizajnoch. Zároveň vám poradíme ako si správne vybrať nábytok do záhrady a aké sú aktuálne trendy v plastovom záhradnom nábytku.
V obchodoch sa dnes najčastejšie stretnete so záhradným nábytkom v bielej či zelenej farbe. Pri troche šťastia môžete naraziť aj na hnedú či červenú verziu. Našťastie existujú aj výrobcovia, ktorí na náš trh dodávajú záhradný nábytok s moderným dizajnom a živými farbami. Z plastu sa dnes vyrábajú stoličky, kreslá, stoly, lavice, lehátka a ďalšie. Mnoho ľudí si plast obľúbilo aj pre jeho jednoduchosť, vynikajúcu skladovateľnosť a bezúdržbovosť. Výhodou je tiež nízka hmotnosť, vďaka ktorej sa dá s nábytkom ľahko manipulovať a premiestňovať ho z miesta na miesto. Čo v prípade náhlej zmeny počasia iste oceníte.

Zeleny plastovy zahradny nabytok

Kvalitný plastový nábytok do záhrady

U plastového nábytku je dobré si priplatiť za kvalitu, neodporúča sa kupovať príliš lacné kusy, ktoré sa všelijako kývajú už pri prvom sadnutí. Moderný plastový nábytok sa dnes vyrába prevratnými technológiami. Materiálom je vysoko akostný polypropylén, ktorý býva často doplnený aj skleným vláknom. Výsledkom je nábytok, ktorý je veľmi ľahký a pritom dostatočne pevný a stabilný. Tento druh nábytku je odolný voči vode, klimatickým zmenám, UV žiareniu a dokonca aj proti mrazom. Bez problémov vydrží teploty od + 60 až do – 30 stupňov Celzia. Napriek tomu by plastový záhradný nábytok nemal byť úmyselne vystavovaný dlhodobému slnečnému žiareniu.

Plastovy nabytok do zahrady - zeleny

Starostlivosť o plastový nábytok

Plastový nábytok po sezóne postačí len pretrieť handričkou, ktorú namočíte do mydlovej vody a tým môže vaša starostlivosť o tento nábytok skončiť. Ak však chcete nábytku dopriať niečo extra, potom existujú špeciálne výrobky s ochranným a antistatickým efektom. Pomocou týchto výrobkov nábytok nielen čistíte, ale tiež chránite.

Biely zahradny nabytok - plastovy