Záhradný nábytok z teaku

Elegantný exotický vzhľad a odolnosť sú dôvodom prečo je dnes nábytok z teakového dreva taký obľúbený. Nábytok z teaku vás môžete zaujať pri zariaďovaní exteriérov, ale aj interiérov. Ale poďme sa zamerať na teakový nábytok, ktorý sa vám bude hodiť na záhradu.

Teakový nábytok do záhrady

Teak odolá počasiu aj plesniam

Teakové drevo je pestované na plantážach Ameriky, Ázie, Afriky a medzi ostatnými drevinami vyniká už dlhé roky svojou kvalitou a vysokou odolnosťou proti nepriaznivým podmienkam. Veľmi dobre odoláva dažďu, snehu, mrázu, slnku. ale aj plesniam. V minulosti slúžilo teakové drevo hlavne k stavbám lodí, neskôr sa pridali podlahy, dvere, konštrukcie domov a dnes je u nás obľúbené hlavne kvôli záhradnému nábytku.

Nábytok z teaku dnes môžete zohnať v mnohých variantoch, ktoré vhodných pre vnútorné i vonkajšie použitie. Okrem toho, že je teak odolný proti rozmarom počasia, tak je vďaka hustým vláknam jednou z najstabilnejších drevín. Na rozdiel od bežných driev u neho nedochádza k rozťahovaniu, zmršťovaniu a skrúteniu.

Záhradný nábytok bez údržby

Teakové drevo nemusíte akokoľvek natierať alebo používať ochranné prostriedky. Náter alebo teakový olej môžete použiť ak chcete teaku zachovať pôvodnú farbu.

Interiérový nábytok z teaku môže bez ošetrenia získať až sýty zlatohnedý nádych. Ak by ste ho ponechali bez ošetrenia vonku, tak sa jeho farba zmení zo žltohnedej na striebornú patinu. V každom prípade môžete teakový nábytok na záhrade ponechať celoročne aj cez zimu.

Záhradné lehátko z teaku

Teakový nábytok na záhradu

Veľmi pekne sa teak vyníma na stolovej doske v intriéri. alebo ale na Slovensku je obľúbený hlavne ako záhradný nábytok. Na záhrade pôsobí elegantne a prakticky. Mnoho ľudí na záhradnú súpravu (stôl a stoličky) z teaku nedá dopustiť.