Aké možnosti ponúka ratanový nábytok?

Zaujal vás umelý ratan a plánujete si zaobstarať sedenie práve z tohto materiálu? O jedinečných vlastnostiach tohto moderného materiálu kolujú doslova chýry. Čo všetko ponúka?

Je toho veľa, v čom je ratan jedným z TOP materiálov vôbec. Aké benefity vďaka nemu docielite a prečo je táto voľba jednou z najlepších?

Záhradný nábytok z ratanu

Vlastnosti ratanového nábytku sú nezameniteľné

Umelý ratan nie je lacným plastom, ktorý poznáte z hypermarketov a veľkých obchodov s náradím a rôznym príslušenstvom do domácnosti. Ide o pevný materiál, ktorý vám bude slúžiť niekoľko sezón. Ratanový nábytok sa môže pochváliť pružnosťou a pevnosťou, nikdy sa nerozpletie ako prírodný ratan, navyše má vysokú nosnosť – väčšinou okolo 120 kg a viac. Ratanový nábytok je vhodný aj do nepriaznivých poveternostných podmienok ako je mráz, dážď, či letné horúčavy. Napriek tomu, že ide o umelý materiál, nie je zdraviu škodlivý a jeho veľkým benefitom je dlhá životnosť, vďaka svojim vlastnostiam vydrží dlhé roky. Čo je najlepšie, nepotrebuje údržbu, na jeho umytie vám postačí vlhká handra a saponát. bohato si vystačíte s vlhkou handričkou a trochou saponátu. Skvelé tiež je, že nemení farbu vplyvom slnečných lúčov, je extrémne ľahký, kompletne recyklovateľný a cenovo mimoriadne dostupný.

Pohodlie na prvom mieste

Nábytok z kvalitného umelého ratanu s pevnou konštrukciou len tak niečo neprekoná – tromfne iné materiály vlastnosťami aj komfortom sedenia, napriek tomu, že doň neinvestujete tisíce eur. Vyberte si záhradné sedenie, ktoré bude spĺňať vaše predstavy, mimoriadne obľúbené sú záhradné lehátka, hojdačky, kreslá a lavice, ktoré zmenia každý priestor na výnimočné miesto s nezameniteľnou atmosférou. Dotvoríte ju určite aj základnými kúskami ako sú záhradné súpravy a ich luxusnejšie verzie, spolu s mnohými doplnkami z ratanu, ktoré podčiarknu každú terasu, balkón alebo miesto vo vašej záhrade. Premeňte tú vašu na oázu pokoja a relaxu!

Ratanový nábytok do záhrady