Ratanový záhradný nábytok

Ratanový záhradný nábytok
Obľuba prírodných materiálov stále rastie. Je to iba pochopiteľná reakcia ľudí na súčasnú situáciu, kedy sa ľudský život čím ďalej, tým viac vzďaľuje od prírody. Každý ocení trochu prírodného materiálu vo svojom obydlí či na záhrade. Nábytok z prírodných materiálov sa mimoriadne hodí do záhrad, kde pôsobí harmonicky s prírodným prostredím. Ratan je tropická rastlina, ktorá sa radí do skupiny paliem. Napriek tomu, že ratan môžeme nazývať palmou, s touto notoricky známou tropickou rastlinou toho má veľmi málo spoločného.

Čo je ratan a kde rastie?

Ratan možno prirovnať k  bambusu, hoci na rozdiel od bambusu, ratan potrebuje k svojmu rastu oporu. Ratan je viac-menej popínavá rastlina, ktorá má na rozdiel od paliem veľmi tenkú stonku – 2 až 5 cm. Medzi listami sa vytvárajú dlhé uzly.

   Vybrať ratanové lehátko v eshope

Najväčším producentom ratanu je Indonézia, kde rastie takmer 70 percent všetkých ratanových stromov. Zvyšok svetovej produkcie prichádza z Filipín, Srí Lanky , z Malajzie a z Bangladéšu.

Kvalitný ratanový nábytok

Ratan je veľmi vhodný pre záhradný nábytok pretože je pevný, ľahký a do určitej miery aj ohybný. V súčasnosti je v ponuke mnohých obchodov ratanový nábytok, ktorý v skutočnosti nie je vyrobený z ratanu, ale z jeho syntetickej náhrady.

   Vybrať ratanový nábytok v obchode

Obchody s ratanovým nábytkom

Ak chcete kúpiť naozaj kvalitný nábytok z ratanu, tak odporúčame nakupovať v známych a overených obchodoch ako Ikea, Mountfield, Baumax, Decodom, Jysk, Asko, KikaMöbelix, Sconto či iných špecializovaných obchodoch, ktoré sú zamerané iba na záhradný nábytok.

Ratanový záhradný nábytok 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *