Ratanový záhradný nábytok

Obľuba prírodných materiálov stále rastie. Je to iba pochopiteľná reakcia ľudí na súčasnú situáciu, kedy sa ľudský život čím ďalej, tým viac vzďaľuje od prírody. Každý ocení trochu prírodného materiálu vo svojom obydlí či na záhrade. Nábytok z prírodných materiálov sa mimoriadne hodí do záhrad, kde pôsobí harmonicky s prírodným prostredím. Ratan je tropická rastlina, ktorá sa radí do skupiny paliem. Napriek tomu, že ratan môžeme nazývať palmou, s touto notoricky známou tropickou rastlinou toho má veľmi málo spoločného.

Ratanový záhradný nábytok

Čo je ratan a kde rastie?

Ratan možno prirovnať k  bambusu, hoci na rozdiel od bambusu, ratan potrebuje k svojmu rastu oporu. Ratan je viac-menej popínavá rastlina, ktorá má na rozdiel od paliem veľmi tenkú stonku – 2 až 5 cm. Medzi listami sa vytvárajú dlhé uzly.

Najväčším producentom ratanu je Indonézia, kde rastie takmer 70 percent všetkých ratanových stromov. Zvyšok svetovej produkcie prichádza z Filipín, Srí Lanky , z Malajzie a z Bangladéšu.

Kvalitný ratanový nábytok

Ratan je veľmi vhodný pre záhradný nábytok pretože je pevný, ľahký a do určitej miery aj ohybný. V súčasnosti je v ponuke mnohých obchodov ratanový nábytok, ktorý v skutočnosti nie je vyrobený z ratanu, ale z jeho syntetickej náhrady.

Obchody s ratanovým nábytkom

Ak chcete kúpiť naozaj kvalitný nábytok z ratanu, tak odporúčame nakupovať v známych a overených obchodoch ako Ikea, Mountfield, Baumax, Decodom, Jysk, Asko, KikaMöbelix, Sconto či iných špecializovaných obchodoch, ktoré sú zamerané iba na záhradný nábytok.