Moderný záhradný nábytok

Moderný záhradný nábytok je súhrnný názov všetkých typov nábytku pre vonkajšie posedenie. Stoličky, stoly, kreslá, hojdačky, lehátka, všetko na čom sa dobre sedí a odpočíva. S kávou, s knihou alebo len tak. Ak máte pri dome alebo aj mimo neho záhradu a potrebujete si ju vybaviť moderným záhradným nábytkom, aby ste sa tu cítili útulne, tak ste na správnej stránke. U nás totiž nájdete kopec inšpirácie ohľadne moderného záhradného nábytku. Vybavte si záhradu moderne a útulne.

Dreveny zahradny nabytok ikea

Materiál záhradného nábytku

Drevený nábytok – Dreveným nábytkom určite nič nepokazíme, obzvlášť ak máte záhradu v chatovej oblasti blízko lesa, ale to nie je podmienkou. Stačí si kúpiť záhradný nábytok buďto v sedliackom štýle z masívneho smrekového alebo borovicového dreva, ale chcete modernejší nábytok do záhrady, tak s pozrite tíkové drevo alebo nábytok z dreva merbau.

Masívny drevený nábytok – Záhradný nábytok zo smrekového alebo borovicového dreva sa vyznačuje dlhou životnosťou, ak je o neho dobre postarané. Tento druh dreveného nábytku by ste mali natierať farbou alebo lakom, aby ste predĺžili jeho životnosť. V zimnom období by mal byť uschovaný, aby vplyvom snehu a mrazu nepopraskal.

Nábytok z teakového dreva – Tento druh záhradného nábytku je vyrobený z dreva v oblasti juhovýchodnej Ázie. Drevo z teaku je ohybné, odolné voči vode a hnilobe. Takže toto nábytok z teaku vydrží aj horšie poveternostné podmienky.

Drevo merbau – pochádza z exotických oblastí Papauy- Novej Guiney, Filipín a Indonézie. Jeho farba je tmavo červenohnedá. Toto exotické drevo sa vyznačuje tvrdosťou a odolnosťou proti poveternostným podmienkam. Rovnako ako nábytok z teaku patrí k modernejším variantom záhradného posedenia.

Kovový záhradný nábytok – patrí k modernejším typom záhradného posedenia. Jeho výhodami sú kombinovateľnosť s ratanom alebo textíliami a jeho ľahšia prenosnosť oproti drevenému nábytku. Záhradnému posedenie dodáva záhrade šmrnc moderným dizajnom.

Ratanový záhradný nábytok  – za moderný nábytok z ratanu si trochu priplatíte, a tak je určený hlavne náročnejším milovníkom záhradného nábytku. Nábytok z umelého ratanu je vernou napodobeninou pravého ratanu, ktorý je špičkou v záhradnom nábytku a jeho majitelia sú právom hrdí na komfort a eleganciu, ktorú im tento druh nábytku poskytuje.

Oddych na záhrade

Záhradné hojdačky sú väčšinou vyrábané z kovu s polstrovaním pre mäkšie posedenie. Hojdaním si môžete spríjemniť letné dni. A len tak si leňošiť či oddychovať po vykonanej práci či už na záhrade alebo v zamestnaní.

Hojdacie siete  – ak ste si na záhradnej hojdačke len tak leňošili, tak hojdacia sieť vás povzbudí ešte k väčšiemu leňošeniu a nezriedka sa stáva, že na nej aj zaspíte.

Záhradné lehátka ponúkajú väčšie pohodlie ako hojdačky či hojdacie siete. Mnohé sú polohovacie a sú vyrábané z rôznych materiálov s polstrovaním, ale aj bez neho.