Detské pieskovisko na záhrade

Pre malé deti je detské pieskovisko miestom, kde by mohli tráviť celé hodiny. Ich fantázia pri hrách na piesku nepozná hranice, a ak postavíte pre svoje deti pieskovisko priamo na svojej záhrade, urobíte svojim ratolestiam obrovskú radosť.

Pieskovisko pre deti

Detské pieskovisko nemusí byť však vybudované len na záhrade. Môže byť aj súčasťou terasy či balkónu. Podľa miesta, kde chcete pieskovisko umiestniť, treba zvážiť nielen jeho rozmer, ale aj funkčnosť a materiál. Na terasu či balkón si zrejme nebudete kupovať ťažké drevené pieskovisko, ale skôr plastové pieskovisko s pevným dnom, s ktorým môžete ľahko manipulovať a prípadne ho na zimu upratať.

Ak budete budovať pieskovisko na záhrade, tak určite dobre zvážte miesto. Rozhodne nebude piesku svedčať tieň a potom je tiež nutné zvoliť miesto, kde budete mať o svojich deťoch neustále dobrý prehľad.

Drevené pieskovisko

Drevené pieskovisko na záhrade je vhodné opatriť vhodným dreveným krytom, prípadne plachtou. Kryt je dôležitý nielen pre ochranu pred dažďom, popadaným lístím či vetrom zaviatymi vetvičkami, ale hlavne ochráni pieskovisko pred nežiaducimi návštevami zvieratiek. Čistota piesku je u pieskoviska prvoradá.

Pri drevenom pieskovisko dbajte aj na povrchovú úpravu dreva. Nemalo by mať žiadne ostré hrany. Obvod pieskoviska by mal byť zo širších fošní, ktoré by umožnili deťom posadenie, prípadne umiestňovanie báboviek a kladenie hračiek. Dôležitá je aj povrchová úprava, ktorá by mala dobre odolávať poveternostným vplyvom a tiež vylučovať nebezpečenstvo zadretia triesky či iného úrazu.

Výbava pieskoviska

Pieskovisko je potrebné aj náležite vybaviť. Pre deti môžete zakúpiť nevyhnutné príslušenstvo ako vedierka, lopatky, hrabličky až po formičky na bábovky. Hračiek do piesku je na našom trhu naozaj veľa. Výrobcovia ponúkajú aj rôzne domčeky, šmýkačky, hojdačky či iné veľké záhradné hračky.