Aký záhradný nábytok si zaobstarať do záhrady?

Chcete zmeniť svoju záhradu na vynikajúce, krásne a pohodlné miesto? Potom má záhradný nábytok zásadný význam pre zlepšenie kvality vašej záhrady. Preto si musíte premyslieť, aký druh záhradného nábytku si chcete vybrať. Prvým hľadiskom je použitie; možno ho budete potrebovať na relaxáciu, večeru alebo opaľovanie. Alebo možno dokonca na všetky tieto účely, takže to znamená, že nábytok by mal byť multifunkčný. Koniec koncov, je pre vás lepšie kúpiť si len jednu vec, ak vám dokáže splniť stovky úloh, ako kupovať veľa vecí, ktoré môžu, ale nemusia splniť vaše očakávania.

Záhradný nábytok z polyratanu

Ratanový záhradný nábytok

Záhradný nábytok z polyratanu je najobľúbenejšou voľbou záhradného nábytku. Je vyrobený zo syntetického ratanu, ktorý je odolný a dokáže odolávať poveternostným vplyvom dlhé roky. Vďaka použitému materiálu je tiež odolný voči poveternostným vplyvom a chránený proti UV žiareniu, čo znamená, že ho môžete nechať vonku po celý rok bez obáv, že sa na slnku alebo v daždi znehodnotí. Výhoda používania tohto typu vonkajšieho nábytku je, že sa dodáva v mnohých rôznych farbách, čo znamená, že ho môžete zladiť s akoukoľvek farebnou schémou.

Drevený záhradný nábytok

Drevený záhradný nábytok je jedným z najbežnejších typov záhradného nábytku, ktorý je k dispozícii v mnohých rôznych štýloch, veľkostiach a materiáloch. Drevo je prírodný materiál, ktorý časom odoláva poveternostným vplyvom a krásne starne. Drevený záhradný nábytok sa vyrába z rôznych druhov dreva, napríklad z teakového alebo agátového dreva a tiež z ošetreného borovicového dreva, ktoré je cenovo dostupnejšie, ale menej odolné. Výhodou dreveného záhradného nábytku je, že ho môžete nechať vonku po celý rok bez obáv, že ho poškodí dážď alebo slnečné svetlo. Drevený záhradný nábytok sa dá aj natierať alebo moriť v závislosti od vášho vkusu a preferencií. Nevýhodou dreveného záhradného nábytku je, že ho treba časom ošetriť, inak časom zhnije vplyvom prírodných živlov, ako je vlhkosť alebo pôsobenie slnečného svetla.

Moderný drevený záhradný nábytok

Záhradný nábytok z plastu

Plastový záhradný nábytok je ľahký, ľahko sa čistí a je veľmi odolný. Je tiež lacnejší ako kov alebo drevo, takže je skvelou voľbou pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Plastový záhradný nábytok sa dodáva v rôznych štýloch, farbách a dizajnoch. K dispozícii sú plastové ležadlá a stoličky s čalúnenými vankúšmi, ako aj plastové jedálenské súpravy a lavičky, ktoré možno používať v interiéri alebo exteriéri. Ak hľadáte niečo sofistikovanejšie, k dispozícii sú aj dizajnové kúsky v mnohých farebných kombináciách.

Plastový záhradný nábytok sa zvyčajne vyrába z polypropylénu (PP), čo je syntetický materiál, ktorý nehnije a nehrdzavie. Je tiež odolný voči UV žiareniu, takže časom nevybledne ani nezmení farbu.

Moderný záhradný nábytok

Záhradný nábytok z hliníka

Hliníkový záhradný nábytok je najuniverzálnejším typom záhradného nábytku. Je pevný, odolný a ľahký, takže je vhodný na použitie v interiéri aj exteriéri.

Hliník je tiež skvelou voľbou pre záhradný nábytok, pretože nehrdzavie ani nehnije ako drevo alebo kov. Jedinou nevýhodou hliníka je, že môže byť o niečo drahší ako iné materiály, ale zistíte, že dodatočné náklady sa vám z dlhodobého hľadiska oplatia.

Ak hľadáte hliníkový záhradný nábytok, ktorý vám vydrží dlhé roky, zvážte možnosť zaobstarať si ho z našej ponuky ešte dnes!

Štýlový záhradný nábytok

Materiály do záhrady vyberajte tak, aby boli odolné voči poveternostným podmienkam

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek nábytok, ak má materiál odolný voči poveternostným vplyvom, mal by vydržať a poskytovať dlhoročnú službu. Vaša záhrada je miestom na oddych s rodinou a priateľmi na čerstvom vzduchu; nešetrite na materiáloch a neutrácajte peniaze za nábytok, ktorý nevydrží.