Nábytok do záhrady

Záhradný nábytok je nepostrádateľnou súčasťou každej záhradky. Vzhľadom k tomu, že k nemu pozývame hostí a trávime chvíle odpočinku, mali by sme jeho výberu venovať veľkú pozornosť. Dôležité je to, aby ste si rozmysleli jeho umiestnenie v záhrade alebo na terase, rozsah sedacej súpravy a nezabudnite ani  na možnosti uloženia nábytku na zimu.

Zahradny nabytok

Veľký výber Vám umožní vyberať medzi jednoduchými zostavami, ktoré sú ľahké, ľahko prenosné, prípade skladacie. Tie ocenia predovšetkým majitelia malých záhrad, balkónov alebo tam, kde nie je miesto na zimné uskladnenie robustných zostáv. Naopak tí, ktorí potrebujú dostatok priestoru pre očakávanú návštevu, by mali dbať predovšetkým na pevnosť a pohodlie, ktoré môže nábytok poskytnúť. Správnu voľbou sú dostatočne široké stoličky, dlhé lavice a pevný stôl, ktorí majitelia ocenia najmä pri častom používaní.

Záhradný nábytok od výrobcu je naozaj dobrý a kvalitný. Prvú skupinu tvorí nábytok z masívneho smreka a borovice, ktorý je veľmi robustný a zároveň cenovo prijateľný. Ak ošetríte záhradný nábytok zo smreku alebo borovice kvalitným a dostatočným náterom hneď na začiatku jeho používania, priblíži sa jeho životnosť výrobkom z tvrdého dreva. Ale ani dubového alebo u agátového záhradného nábytku by ste nemali jeho ochranu zanedbávať, impregnácia dobrým olejom pre tvrdé drevá je nutnosťou.

Zahradny nabytok