Altánky s krbom

Krásna záhrada je ideálnym miestom na rodinný relax či oddych s kamarátmi. Ak sa v záhrade nachádza príjemný altánok, tak sa v lete zo záhrady stáva takmer ideálne spoločenské miesto. V altánku sa dá posedieť, porozprávať sa, vypiť si kávu, či dokonca zorganizovať zaujímavý piknik. Obed či večera v záhrade môže byť romantická udalosť, na ktorú sa tak ľahko nezabúda. Ešte lepšie je, ak je možné jedlo pripraviť priamo v záhrade pod otvoreným nebom. Využiť môžete rôzne prenosné záhradné grily. Ideálnym riešením je však konštrukcia krbu a grilu priamo pri altánku.

Drevený altánok s krbom

Bezpečnosť pri altánku s krbom

Altánky sa väčšinou vyrábajú z dreva a toto je veľmi horľavý materiál. Kombinácia dreveného prístrešku a krbu nie je práve najbezpečnejšia. Z tohto dôvodu sa odporúča venovať zvýšenú pozornosť bezpečnosti a v najlepšom prípade sa nepokúšať o konštrukciu altánku s krbom na vlastnú päsť. Je lepšie a jednoduchšie to prenechať niekomu, kto má s takýmito stavbami skúsenosti, aby boli splnené všetky prvky bezpečnosti.

Mnohé firmy venujúce sa konštrukcii záhradných altánkov alebo záhradnej architektúre dokážu bez väčších problémov dodať takúto stavbu. Všetko však prebieha na mieru. Stačí kontaktovať niektorú firmu, ktorá sa venuje výrobe záhradných stavieb a informovať sa u nich o možnej stavbe altánku s krbom. Informácie sú predsa zdarma.

Kde kúpiť altánok s krbom?

Altánky bez krbu ponúkajú rôzne nábytkové centrá ako Ikea, Mountfield, Baumax, Decodom, Jysk, Asko, Kika, Sconto alebo Hornbach. Krb si väčšinou musíte doobjednať u firmy, ktorá sa venuje predaju krbov.