Moderné krby do každej domácnosti

Krby a krbové pece sa v dnešnej dobe čoraz častejšie stávajú výbavou domov, chalúp ale aj bytov, stávajú sa proste súčasťou moderných interiérov. V súčasnosti je si ľudia vyberajú hlavne podľa toho na čo krb potrebujú, teda či ho potrebujú na vykurovanie ako zdroj tepla alebo len ako pekný dizajnový doplnok, ktorý izbe vdýchne romantickú atmosféru. Estetické hľadisko hrá veľkú rolu prakticky stále, dnes už dokonca na trhu nájdete aj krby, ktoré k svojej funkčnosti nepotrebujú komín, teda elektrické krby.

Moderný krb

Kam umiestniť krb?

Ak už máte postavený dom, tak je stavba krbov obmedzená na stenu, v ktorej sa nachádza komín. Na výber však máte z veľkého množstva krbov na kľúč, a tak si určite vyberiete taký, ktorý sa bude hodiť do Vášho domu. Ak však ešte len staviate dom, tak máte oveľa viac možností a môžete premýšľať aj nad väčším krbom, ktorý bude vo vašom dome pôsobiť majestátne. Ak nemáte v dome komín, tak Vám ho firma, ktorá predáva a zabezpečuje stavbu komínov pristavia k stene, ku ktorej ho budete chcieť umiestniť.

Klasický krb

Krb s otvoreným ohňom je krb, ktorý plní hlavne dekoratívnu úlohu, nie je teda vhodný ako hlavný zdroj vykurovania. Dosahuje účinnosť len okolo 10-20%, túto účinnosť však môžete zvýšiť na 50 až 80% zaobstaraním krbovej vložky, ktorá oheň uzavrie za sklenené dvierka. Pomocou moderných krbových vložiek viete dokonca regulovať teplotu.

Krbové pece

Krbové pece sú čoraz vyhľadávanejší interiérový doplnok, pretože ich do interéru zabudujete oveľa jednoduchšie ako krb a niesú ani také náročné na priestor. Oproti krbom poskytujú krbové pece oveľa väčšiu účinnosť, až okolo 85% a dokonca spotebujú aj menej paliva ako krby.