Masívny záhradný nábytok

Záhrada je pre mnohých ľudí, ktorí žijú v rodinných domoch únikom pred všednými starosťami každého dňa. Po náročnom pracovnom dni každému určite prospeje trochu relaxovania v súzvuku s prírodou, ktorú sme si pretvorili do jej organizovanej podoby, do záhrady.

Záhradný nábytok z masívu

Záhrady sa môžu líšiť, niekto má záhradu na to, aby si dopestoval trochu zdravej zeleniny, niekto má záhradu iba na oddych a leňošenie v lone prírody. Každá záhrada má však niekoľko ľudských prvkov, ktoré sa vymedzujú oproti prírodnému charakteru záhrady. Ľudia umiestňujú do záhrad nábytok, tak aby im v nej uľahčil život. Piknik v záhrade môžete usporiadať aj na deke, avšak taký záhradný stôl so stoličkami zakrytý pekným prístreškom je určite pohodlnejší spôsob trávenia času v záhrade.

Nábytok z masívu

Záhradný nábytok sa musí vyrábať z materiálov, ktoré sú odolné voči nepriazni počasia, a preto je záhradný nábytok vyrobený najmä z plastov, kovov a z dreva. Plast je však nevhodný do prírody a kov tiež nepôsobí najlepšie. V slovenských záhradách preto jednoznačne víťazí drevo. Najpoužívanejšie je masívne drevo, ktoré dokáže odolať silnému slnku v lete, mrazu v zime  a aj prudkému dažďu. Navyše, masívne drevo pôsobí v záhradách mimoriadne dobre, je to prírodný materiál, ktorý sa prirodzene hodí do prírodného prostredia, akým je záhrada.

Predajne záhradného nábytku z masívu

Masívny záhradný nábytok dnes nájdete vo väčšine obchodov s nábytkom, pričom najlacnejšie ho môžete kúpiť v obchodoch ako Ikea, Mountfield, Baumax, Decodom, Jysk, Asko, Kika,Möbelix, Sconto alebo Drevona.