Záhradné posedenie

Záhrady delíme na úžitkové a okrasné. Ak pri svojom dome chcete okrasnú záhradu, tak potom do nej bezpochyby patrí aj vhodné záhradné posedenie. Posedieť si v záhrade a kochať sa výsledkami svojej práce je tou najlepšou odmenou a tiež príjemným relaxom a balzamom na dušu Posedenie môžete budovať v najrôznejších podobách.

Moderné záhradné stoličky

Najčastejším spôsobom sú záhradné pergoly či altánky. Do nich tiež patrí záhradný nábytok, ktorý však môžete umiestniť aj na voľnom priestranstve v záhrade, na terase, alebo pod rozložitým stromom, ktorý v lete vytvára príjemný tieň, alebo naopak na slniečku napríklad vedľa bazéna.

Pergoly na záhrade

Pokiaľ ide o pergoly, tak záleží na priestorových možnostiach a na vašom vkuse. Ideálnym miestom je tichý kút pokiaľ možno čo najďalej od pouličného ruchu. Jeho súčasťou môže byť aj záhradný krb, alebo gril. Grilovanie je viac spoločenskou než rýdzo gurmánsku záležitosťou. Posedenie pri grile pod pergolou obrastenou napríklad vínnou révou, či inými popínavými rastlinami je krásnym zakončením letného dňa a môže byť príležitosťou na organizovanie rodinných osláv či posedení s priateľmi. Ak si tento priestor vybavíte vhodným záhradným nábytkom, bude posedenie o to príjemnejšie.

Materiál nábytku

Samotný nábytok môže byť zhotovený z rôzneho materiálu. Najčastejšie to býva drevo, ktoré nikdy nesklame. Obľúbeným materiálom je tiež ratan, alebo umelý ratan. Ratanový nábytok má oproti drevu niekoľko výhod. Hlavnou výhodou je jeho nízka hmotnosť, takže sa s ním ľahšie manipuluje. Rovnako jeho životnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom je vyššia než u iných materiálov. Nezanedbateľná je aj jeho nenáročnosť na údržbu, pretože ratanový nábytok stačí občas utrieť vlhkou handričkou a nemusíte ho impregnovať a natierať ako nábytok drevený, prípadne kovový.

K záhradnému posedeniu patria aj rôzne lavice či lavičky, ktoré môžete umiestniť na ľubovoľnom mieste v záhrade. Nemusia to byť len tradičné drevené lavičky, ale napríklad aj lavičky kamenné alebo lavičky z umelého pieskovca.