Pergoly do záhrady

Pergoly patria k miestam v záhrade, ktoré lákajú na oddych a posedenie s rodinou či kamarátmi. Stavebnicový systém pergoly ponúka nekonečné varianty zostáv podľa priania a potrieb užívateľov. Konštrukcia pergoly môže slúžiť ako optický predel záhrady od domu alebo od hospodárskeho kútu.

Pergola

Spoločne s mrežami do pergoly alebo deliacimi stenami, môže zostava vytvoriť plot k susedom. Zložitejšie pergoly v podobe zákutia predstavujú najnavštevovanejšie miesta celej rodiny na jar a v lete. Nechajte sa inšpirovať zo širokej ponuky zostáv pre vytvorenie vlastnej originálnej pergoly, ktorá bude zodpovedať Vášmu vkusu.

Vhodná kombinácia základnej konštrukcie s mrežou zabezpečí, aby pergoly slúžili účelu, ktorému sú určené. Husté mreže zabránia nepríjemným pohľadom suseda a zabezpečia dostatok súkromia. Riedke mreže naopak uprednostňujú potreby popínavých rastlín a dávajú celej zostave potrebnú vzdušnosť. Mreže a mriežky môžete uchytiť medzi strop a steny. Užívateľ pergoly takto získa potrebný tieň pri slnečných dňoch. Aby vaše posedenie v pergole nepokazila letná prehánka sú rôzne varianty na zastrešenie pergol. Zastrešené záhradné pergoly sú ideálnym doplnkom napríklad na terasy.

K najobľúbenejším typom pergol patria rohové pergoly, ktoré vhodne vyplnia kút záhrady a pergoly klasického obdĺžnikového tvaru, tieto pergoly môžete doplniť o rôzne mreže a mriežky. Obe tieto zostavy ponúkajú dostatok miesta pre väčšiu spoločnosť, môžete do nich ľahko umiestniť aj masívny záhradný nábytok. Výroba pergoly vzhľadom na variabilnosť jednotlivých stavebných prvkov je veľmi široká a pergoly môžete prispôsobiť rozmerom pozemku. Samotná konštrukcia záhradnej pergoly a jej stavba je veľmi jednoduchá, ale ak sa na jej stavbu nebudete sami cítiť, zavolajte si niekoho kto sa v stavbe vyzná.

Pergola do zahrady