Rebríky a schodíky

Rebríky a schodíky sa nepoužívajú iba pri práci akou je napr. maľovanie bytu, ale aj pri ďalších činnostiach. Svoje využitie nachádzajú samozrejme aj v domácnostiach, kde je málo úložného priestoru a ten je teda vyriešený nejakým policovým či skriňovým systémom. Pre uloženie vecí do vyšších častí bytu, tam kam nedosiahneme preto mnoho z nás využíva pomocníkov akými sú rebríky či schodíky. Rebríky sa navyše dajú využívať aj na záhrade, napr. pri strihaní stromčekov či rôznych “domácich” opravách bývania.

Moderný rebrík

Rebríky a schodíky sa vyrábajú buď z dreva alebo z kovu (najčastejšie hliníku, pretože majú dobrú nosnosť a sú ľahké). Drevené rebríky mávajú tú výhodu, že ich povrch je príjemnejší, takže pri práci v chladnom počasí vás nechladia. Avšak ich životnosť nie je tak dlhá ako v prípade kovových rebríkov.

Schodíky do bytu

Schodíky si každý isto vie predstaviť. Tie bývajú vyrobené z kovu, ale môžu byť aj z plastu. Bývajú zložiteľné, napr. spôsobom kedy sa najmenší schodík sa schová pod najvyšším. Schodíky bývajú rôzne vysoké. Môžete si teda vybrať od pár centimetrov až po 1 meter.

Klasický a dvojitý rebrík

Rebríky rozdeľujeme na tie, ktoré treba o niečo oprieť a dvojité rebríky v tvare A, ktoré môžete postaviť kdekoľvek v priestore. Pričom tieto rebríky sa líšia počtom priečok. Klasické rebríky môžu byť dokonca aj teleskopické a tak pomocou nich môžete zdolať aj väčšiu výšku. Výhodou dvojitého rebríka je samozrejme bezpečnosť, ktorú zabezpečuje retiazka medzi nohami rebríka. Naopak klasický rebrík sa môže pri zlom sklone pošmyknúť, a preto sa k nemu dajú dokúpiť gumové pätky, ktoré z časti zabránia pošmyknutiu.

Hliníkový rebrík