Vypratávanie a likvidácia nepotrebných vecí dá zabrať viac, než sa zdá

Pri sťahovaní alebo rekonštrukcii väčšinou venujeme všetku pozornosť samotnému procesu. Akosi zabúdame na následne vypratávanie odpadu a prípadnú likvidáciu nábytku, ktorá nás ešte čaká.

Vypratávanie a likvidácia nepotrebných vecí

Nepripisujeme tomu príliš veľkú dôležitosť, až pokiaľ na to nepríde čas. Vtedy si uvedomíme, že vypratávanie a likvidácia nepotrebných vecí nie je nič jednoduché.

Človek je po sťahovaní už tak vyčerpaný, nie len fyzicky, ale aj mentálne. O to viac je potom náročnejšie zvládnuť tzv. druhý proces sťahovania.

Nepotrebné veci nestačí hodiť pred smetné koše

Treba si uvedomiť, že taká skriňa alebo gauč nie je bežný komunálny odpad, ktorý patrí do smetných košov.

Ľudia tiež zabúdajú na to, že technické služby nie sú povinné zozbierať odpad mimo košov. Uložiť teda nepotrebné veci k smetiakom nie je v súlade so zákonom.

Nepotrebné veci musíte zo zákona uložiť do veľkého zberného kontajnera, alebo ich zaviesť na zberný dvor či skládku.

Nikdy nevyhadzujte nepotrebné veci na nelegálnu skládku a už vôbec nie do prírody. Je to nie len protizákonné, ale aj nemorálne.

Vypratávanie bytov, skladov a kancelárií

Prijatie vecí na zbernom dvore či skládke nie je vždy nutne zdarma. Pri určitej váhe a rozmeroch musíte aj za túto legálnu likvidáciu vecí zaplatiť.

Samozrejme niečo stojí aj prenájom vozidla a pohonné hmoty, keďže musíte nepotrebné veci odviesť na miesto. Zapotíte sa aj pri naložení a vyložení vecí z vozidla.

Likvidácia odpadu je tak časovo aj finančne náročnejšia, než sa na prvý pohľad zdá. No aj tejto starosti sa môžete šikovne zbaviť.

Sťahovacia firma vás zbaví starostí s vypratávaním a likvidáciou vecí

Nemusíte si robiť starostí so sťahovaním a rovnako ani s vypratávaním bytov, domov, skladov atď.. Sťahovacia firma ponúka komplexné služby a vybrať si môžete tú, ktorú potrebujete.

Zaplatíte len za odvedenú prácu, tak sa nemusíte báť prehnanej ceny.

Za poplatok sa teda odbremeníte od ďalších starostí. Sťahovacia firma ako www.stahovanie-golem.sk urobí všetko za vás. Ušetríte nielen svoj čas či vynaloženú energiu, ale aj peniaze.

Aj svojpomocné vypratávanie vecí niečo stojí a snaha za každú cenu ušetriť vás môže v konečnom dôsledku vyjsť drahšie.

Likvidácia odpadu a odvoz nábytku