Osvetlenie záhrady v zime – ako osvetliť zimnú záhradu?

Zima je jedným z najmalebnejších ročných období. Očarujúca je najmä záhrada zaliata snehom. Zároveň sa rýchlo stmieva a to prináša priaznivé podmienky pre svetelné dekorácie. Ako ale presvetliť zimnú záhradu? Pozrieme sa na najzaujímavejšie riešenia a trendy.

Vianočné osvetlenie domu

Svetlé usporiadanie záhrady vyzerá obzvlášť krásne v období Vianoc a Nového roka. Nízke teploty prospievajú tráveniu večerov doma a rozžiarené dekorácie potešia oko všetkých členov domácnosti a navodia čarovnú atmosféru. Pri rozhodovaní o osvetlení záhrady si môžete vybrať z mnohých moderných spôsobov vonkajšieho osvetlenia.

Dostupné riešenia sa líšia materiálom, napájaním a farbou svetla. Pri výbere vysnívaného záhradného osvetlenia vždy dbajte na to, aby bolo spoľahlivé aj v poveternostných podmienkach ako je mráz a sneh.

LED osvetlenie

Obľúbenou skvele vyzerajúcou ako dekoráciou na fasáde domu sú LED svietidlá . Osvetlenie často imituje klasické okrúhle vianočné gule, reťaze či hviezdy a cencúle spojené so zimou. Svietidlá sú dostupné v rôznych farbách, ktoré ľahko zladíte so štýlom vášho domu a záhrady. Tento typ osvetlenia je veľmi obľúbený aj vďaka jednoduchému skladovaniu a vysokej energetickej účinnosti.

LED dekorácie do zimnej záhrady

Zaujímavým riešením sú aj dekorácie v podobe samostatne stojacich postavičiek. Môžu to byť napríklad obľúbené LED soby alebo pútavé gule. Veľké množstvo modelov a dizajnov dostupných na trhu znamená, že si určite nájdete niečo pre seba. Tieto typy dekorácií majú často svoje protipóly v podobe solárnych lámp, ktoré sú však v zime pre nedostatok slnka neúčinné. Doplnkovou formou sú aj figúrky, kde sa svietidlá montujú priamo na rám so špecifickým tvarom.

Vianočné projektory

Vonkajšie laserové projektory sú ideálne ako vianočná dekorácia. Môžete takto na dom premietať rôzne vianočné motívy a skrášliť si tak bývanie v zime. A zároveň vám odpadá práca s pracným inštalovaním svetielok po dome.