Záhradná sprcha

V horúcich letných dňoch príde vhod každé osvieženie. Ak nemáte na svojej záhrade bazén, tak si skúste kúpiť záhradnú sprchu. Ovšem záhradná sprcha môže byť dobrým doplnkom aj pre majiteľov bazénov. Sprchovanie je rýchle a účinné a pod sprchou môžete spláchnuť pot a špinu po práci na záhonoch či po kosení trávy a do bazéna vstúpiť bez toho aby ste si vodu v ňom znečistili.

Moderná záhradná sprcha

Záhradná sprcha sa môže stať aj vhodným prostriedkom pre tých, ktorí sa rozhodli začať s otužovaním seba alebo svojich detí. Na trhu je celá škála záhradných spŕch. Vhodným doplnkom vašej záhrady sa môže stať napríklad solárna sprcha. Má jednoduchý dizajn, ktorý esteticky zapadne do každého typu záhrady, ale vhodne doplní aj váš bazén.

Solárna záhradná sprcha

Telo solárnej sprchy je koncipované ako zásobník, ktorý môže pojať až 35 litrov vody. Voda sa tu zahrieva slnečnými lúčmi až na 60 stupňov celzia. Ak si zaobstaráte solárnu sprchu k svojmu bazénu, tak ušetríte aj za chémiu, lebo do bazénovej vody sa dostane výrazne menej baktérií aj mechanických nečistôt ako sú zvyšky trávy na nohách, piesok, hlina a pod. Na údržbu bazéna potom nebudete musieť vynakladať toľko úsilia i chemických preparátov.

Solarna zahradna sprcha

Už sám názov solárna záhradná sprcha napovedá, že sa nejedná o obyčajnú záhradnú sprchu. Je vhodná predovšetkým pre záhradkárov, ktorí nemajú záhradný bazén, a ktorým môže slúžiť nielen na umytie a osvieženie, ale okrem toho aj ako bezplatný a ekologicky čistý zdroj teplej vody.

Niektoré sprchy sa dajú využiť aj mimo záhradu. Ak jazdíte kempovať, tak budete nezávislí od verejných umyvární. Stačí len napustiť studenú vodu do zásobníka, ktorý pojme niekoľko desiatok litrov vody a absorbuje energiu slnečného žiarenia. Dokáže prehriať vodu a večer alebo aj cez deň sa nemusíte v kempe obťažovať cestou do spoločných spŕch. Inštalácia sprchy je veľmi jednoduchá a rýchla a môže sa tak stať nielen skvelým pomocníkom, ale aj zdrojom zábavy pre celú vašu rodinu.