Výhoda PVC pletiva oproti pozinkovanému ZN pletivu

Keďže hlavný podiel na hmotnosti celého pletiva má kov, je pochopiteľné, že poplastované PVC pletivo je ľahšie. Pri montáži však manipulácia nemusí byť ľahšia ako s pozinkovaným.

Pletivo

Dá sa povedať, že je bezúdržbové pletivo, pretože poplastovaná farba výborne odoláva poveternostným vplyvom. Na hladkom povrchu poplastovaných drôtov sa nechytajú nečistoty a prach, tak ako na pozinkovanom (Zn) pletivu. To málo, čo na pletive uviazne, je väčšinou zmyté prvé. Zatiaľ čo Zn pletivo väčšinou musíme každé dva roky natierať, ak sa nechceme pozerať na šedé drôty.

Poplastované pletivo je cenovo dostupné. Väčší dopyt po PVC pletive z neho v súčasnosti robí vyhľadávanú variantu kompletného riešenia oplotenia než čisto pozinkované pletivo. Taktiež si ušetrite náklady za farbu a čas k náteru pozinkovaného ZN pletiva.

Snáď jedinou nevýhodou poplastovaného pletiva oproti pozinkovanému je, že PVC pletivo neodolá mechanickému poškodeniu. Preto, ak máte na záhrade psíka alebo iné zvieratá, starostlivo zvážte, či by zvárané pletivo nepoškodili. Následne by už nemuselo vyzerať vkusne a bolo predurčené na koróziu.